Wrzesień obfitował w wydarzenia sportowe. Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w Walkathonie, byli obecni na uroczystym otwarciu Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych i kibicowali zawodnikom ELIOS w sali Areny Ursynów. Czteroosobowa ekipa reprezentowała naszą szkołę w projekcie „Bądź w formie” a inni uczniowie walczyli w Lesie Kabackim o wysokie lokaty w biegach przełajowych indywidualnych i sztafetowych. Niestety w sztafetach wystartowała tylko drużyna męska.

11 września - ECCO Walkathon

18 września - Uroczyste otwarcie ELIOS

21 września - Kibicowanie zawodnikom ELIOS

22 września - Bądź w formie

27 września - Biegi przełajowe do WOM

30 września - Sztafety do WOM

ECCO Walkathon

Dnia 11 września w piękny sobotni poranek uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w SPACERZE LUDZI DOBREJ WOLI – ECCO WALKATHONIE.

Niestety nie wszyscy chętni uczniowie „załapali się” na imprezę, ponieważ kilka dni wcześniej zabrakło biletów upoważniających do startu. Ci, którzy startowali, z każdym kilometrem dofinansowywali jedną z trzech organizacji: SOS WIOSKI DZIECIĘCE, WWF lub Fundację TVN „Nie jesteś sam”.

Przemarsz piękną trasą od Agrykoli, poprzez al. Ujazdowskie, Nowy Świat, Mariensztat z powrotem pod Zamek Ujazdowski przez tereny parków i ogrodów miejskich dodatkowo umilały liczne atrakcje.

Dziękujemy za udział w imprezie i zapraszamy za rok!

Uroczyste otwarcie ELIOS

Dnia 18 września 2010 r. liczna reprezentacja nauczycieli, uczniów i rodziców z naszego Gimnazjum wzięła udział w otwarciu Olimpiady Specjalnej na nowo otwartym stadionie Legii. W otwarciu brali udział przedstawiciele najwyższych władz państwowych z prezydentem RP Bronisławem Komorowskim i pierwszymi damami.

Kibicowanie zawodnikom ELIOS

Uczniowie naszego gimnazjum brali udział w kibicowaniu uczestnikom Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych. W hali ursynowskiej Areny całą szkołą podziwialiśmy zawodników startujących w badmintonie. Wysoki poziom gier singlowych jak i deblowych dostarczył wielu sportowych wrażeń, a dopingując polskich zawodników, pomagaliśmy im odnieść zwycięstwa w pojedynkach. Patrząc na poziom wytrenowania osób niepełnosprawnych intelektualnie mogliśmy wyciągnąć ważne dla nas, zdrowych, wnioski: jeśli oni mogą coś osiągnąć w sporcie, to nam powinno się udać tym bardziej, dlatego że jesteśmy zdrowi.Problemy ludzi niepełnosprawnych i ich wysiłek w osiąganiu wyników sportowych uczniowie naszej szkoły mogli zobaczyć i poczuć na zajęciach wychowania fizycznego, gdzie nauczyciele pod przewodnictwem pani Doroty Łojewskiej zorganizowali zajęcia gry w badmintona. Uczniowie próbując grać z powiązanymi rękoma i nogami mogli wczuć się w sytuację ludzi niepełnosprawnych i docenić ich wysiłek włożony w treningi.

Bądź w formie

Czteroosobowa reprezentacja naszej szkoły z klasy 2e: (na zdjęciu od lewej) Jakub Grochowski, Bartosz Rogala, Ania Piotrowska, Aleksandra Nikiel wraz z opiekunem panią Dorotą Prończuk startowała w eliminacjach dzielnicowych Warszawskiej Gry Strategicznej „Bądź w formie”.

Cały dzień biegania wśród chaszczy Kępy Zawadowskiej nie przełożył się na przejście drużyny do finału, za to zawodnicy zdobyli umiejętność kierowania kajakiem, co z pewnością przyda się podczas wakacyjnych czy weekendowych wyjazdów. Cóż, nie zawsze można wygrać, ale liczy się sportowa postawa, chęć rywalizacji i przede wszystkim dobra zabawa.

Na pocieszenie można dodać, że mecz naszej drużyny w siatkówkę plażową został oceniony jako jeden z najlepszych w całych trzydniowych eliminacjach.

Biegi przełajowe do WOM

W poniedziałkowy, lekko deszczowy i chłodny poranek grupa dwudziestu sześciu zawodników z nauczycielami wf panią Dorotą Prończuk i panem Filipem Franczakiem udała się dość szybkim marszem do Powsina, aby wziąć udział w dzielnicowych eliminacjach w biegach przełajowych do Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Dzięki temu, że ekipa przybyła dokładnie na start, obyło się bez zbędnych nerwów i rozgrzani marszem zawodnicy od razu przystąpili do rywalizacji na błotnistych ścieżkach Lasu Kabackiego w pięknym stylu zaznaczając swą obecność w zawodach dwukrotnie stając na najwyższym stopniu podium: z klasy 1d Róża Bartnicka i z klasy 2b Patryk Szulc. Drugie miejsce w kategorii dziewcząt klas II-gich zajęła Anna Kowalczyk z klasy 2e. Do finałów zakwalifikowała się połowa startujących, czyli 13 osób:

1. Róża Bartnicka
  2. Anna Kowalczyk
  3. Anna Piotrowska
  4. Ada Opacka
  5. Dominika Czerniszewska
  6. Agata Kruk
  7. Marcin Pałyska
  8. Adrian Dobosiewicz
  9. Mikołaj Kuciński
  10. Patryk Szulc
  11. Jakub Grochowski
  12. Mikołaj Kuciński
  13. Jakub Grochowski

Reszcie zawodników dziękujemy za udział i sportową postawę!

Sztafety do WOM

W czwartek, przy jeszcze gorszej pogodzie niż w poniedziałek ekipa chłopców startująca w sztafetach znowu zagościła w Powsinie wraz z panią Dorotą Prończuk.W wygranej walkowerem przeszkodziła naszej drużynie ekipa Gimnazjum nr 92, z którą musieliśmy się zmierzyć w walce o finał warszawski. Niestety, mimo ambitnej postawy drużyny „z Lokaja”, lepiej wybiegani zawodnicy z Koncertowej od razu objęli prowadzenie i nie oddali aż do ostatniej zmiany. Na pocieszenie naszym zawodnikom pozostał puchar za II miejsce a to, że były tylko dwie drużyny nie umniejsza ich wysiłku, lecz świadczy o harcie ducha i chęci walki nawet mimo fatalnej pogody.
Brawa za sportową postawę!