baner

W marcu uczniowie naszego gimnazjum startowali w zawodach pływackich do WOM, a po nich siatkarze rozpoczęli udział w finałach WOM od strefy grupowej, kończąc zawody na II miejscu w Warszawie!
Dziękujemy za srebro i mamy nadzieję na złoto w przyszłorocznych rozgrywkach!

Pływanie do WOM dziewcząt i chłopców

Piłka siatkowa chłopców - finały WOM

13 marca odbyły sie Mistrzostwa Ursynowa w pływaniu w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Nasze zawodniczki i zawodnicy pod opieką pana Tomasza Lulko godnie reprezentowali nasze gimnazjum.

Oto relacja trenera drużyny, pana Daniela Kołodziejczyka:

W rozgrywkach finałowych WOM w piłce siatkowej chłopców drużyna naszego gimnazjum w grach eliminacyjnych kolejno okazywała się lepsza od drużyn z Pragi Płn, Wawra i Bielan, ulegliśmy tylko drużynie z Bemowa, co nie przeszkodziło w awansie do grup półfinałowych.
Tam, w pierwszym meczu, nasi chłopcy okazali się lepsi od Śródmieścia pokonując rywali 2:0, w następnym meczu nie sprostali reprezentantom Woli i ulegli 2:0. W meczu decydującym o awansie do najlepszej "czwórki" pokonaliśmy Mokotów i w półfinale ponownie stanęliśmy do walki z Bemowem. Nasi zawodnicy podeszli do tego meczu bardzo zmotywowani i od samego początku kontrolowali przebieg spotkania. Pierwszego seta wygrali do 19-tu, w drugim nasi przeciwnicy nie wytrzymali presji oddając seta do 15-tu. W meczu finałowym ponownie starliśmy się z Gimnazjum nr 48 z Woli i pomimo wyraźnej przewagi w pierwszym secie (przegranym do 18), w drugim nie spuściliśmy głów i po bardzo dobrej grze wygranej do 22, doszliśmy do tie-breaka. Od samego początku graliśmy punkt za punkt aż do samej nerwowej końcówki i, pomimo dwóch piłek meczowych, niestety górą ponownie okazali się chłopcy z Woli „wyrywając” 19:17.
Mamy wielką nadzieję na rewanż w przyszłym roku!!!