6 września - Onkobieg 2015

23 września - piłka nożna do WOM

29 września - IBP do WOM

Byliśmy tam - Onkobieg 2015

Jak zwykle w pierwszym tygodniu nowego roku szkolnego na Ursynowie odbył się Onkobieg. Jest to bieg wyjątkowy, odbywający się wokół budynku Centrum Onkologii oraz Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie. Trasa ma długość 1350 metrów. Cały bieg trwa 60 minut, a w tym czasie każdy uczestnik może pokonać w dowolny sposób i dowolną ilość razy trasę biegu.
Milena jechała na hulajnodze, Ada ,Emilka, Wiki i Mateusz na rolkach. Weronika biegła razem z Rodzicami i kilkumiesięcznym bratem w wózku. Maciek miał o 15:00 mecz, ale zdążył jeszcze przebiec kilka kółek. Pan Dariusz Rączka, nasz pedagog wspierający, biegł z dwiema córkami i żoną. Dołączyli absolwenci naszego Gimnazjum Paweł, Rafał i inni.
Tu nie chodzi o zwycięstwo, choć każdy został nagrodzony medalem, liczy się udział. Celem Onkobiegu, oprócz pomocy w zebraniu środków pieniężnych na rzecz Stowarzyszenia SARCOMA, jest promocja aktywnego spędzania wolnego czasu oraz ustanowienie nowego rekordu pokonanych kilometrów. Dużą atrakcją dla nas była rozgrzewka poprowadzona przez mistrza olimpijskiego Pawła Nastulę.
Mamy nadzieję, że spotkamy się znowu - tym razem na Biegu Passy, już na początku października.
D.Łojewska i M.Polak,
Nauczycielki wf

Piłka nożna do WOM

W rozgrywkach dzielnicowych w piłce nożnej do WOM chłopcy zajęli czwarte miejsce, a dziewczęta trzecie.

Skład drużyny dziewcząt:

Szklarska Kinga
Szklarska Klara
Kiryluk Aleksandra
Szczypińska Zuzanna
Kozłowska Hanna
Borys Joanna
Rogóż Alicja
Minakowska Zuzanna
Wełna Adrianna
Iżak Daria
Klekowicz Maria
Rutkowska Ola
Kopczyńska Natalia

Indywidualne biegi przełajowe do WOM

Dnia 29 września w Parku im. Kozłowskiego (Kopa Cwila) odbyły się zawody międzyszkolne w Indywidualnych Biegach Przełajowych rozegrane w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.
Dzięwczęta rywalizowały na dystansie 1000 m a chłopcy 1500 m.

Kwalifikacje na Mistrzostwa Warszawy wywalczyli:
Szybiński Kamil 2c - 1 m-ce
Długosz Michał 3g - 3 m-ce
Grzeszczak Michał 1k - 5 m-ce
Chuszno Olaf 1i - 6 m-ce
Krasowski Mateusz 3d - 7 m-ce
Stugient Anna 3h - 10 m-ce

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w WOM !!!