Maj był miesiącem królowej sportu. Nasi zawodnicy startowali w Mistrzostwach Ursynowa, a dzięki bardzo dobrym wynikom zakwalifikowali się do finałów Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Trzy dziewczęta uzyskały również klasyfikację na XVI Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce.

6-7 maja - Mistrzostwa Ursynowa w LA

14 maja - WOM w LA

Mistrzostwa Ursynowa w LA

Dnia 6 i 7 maja na obiektach sportowych Gimnazjum nr 94 (skok w dal i pchnięcie kulą) oraz Gimnazjum nr 92 (skok wzwyż i konkurencje biegowe) odbyły się Mistrzostwa Ursynowa w Lekkoatletyce.

Kwalifikacje na Warszawską Olimpiadę Młodzieży uzyskali:
1. Kowalska Wiktoria kl. 2a - I miejsce (skok w dal)
2. Rutkowska Barbara kl. 3a - I miejsce (pchnięcie kulą)
3. Rudkowski Marcin kl. 3c - I miejsce (skok w dal)
4. Sokołowski Bartosz kl. 3g - I miejsce (400m)
5. Borkowski Maciej kl. 3a - I miejsce (1500m)
6. Miksza Olga kl. 2a - I miejsce (600m)
7. Orzechowska Olga kl. 3a - I miejsce (800m)
8. Szymanowska Karolina kl. 1e - II miejsce (300m)
9. Piotrowski Jan kl. 3c - II miejsce (1500m)
10. Zaciewska Julia kl. 2a - III miejsce (300m)

WOM w LA

Dnia 14 maja na stadionie KS "ORZEŁ" (Praga Południe) odbyła się Warszawska Olimpiada Młodzieży w Lekkiej Atletyce w kategorii dziewcząt.

Mistrzynią Warszawy i złoty medal zdobyła w skoku w dal Wiktoria Kowalska z klasy 2a z wynikiem 4,83cm. Srebrny medal w biegu na dystansie 600m wywalczyła Olga Miksza również z klasy 2a z rekordem życiowym na tym dystansie 1.46,93.

Piąte miejsce zajęła Barbara Rutkowska w pchnięciu kulą - wynik 8,85cm.

W/w zawodniczki uzyskały kwalifikacje na XVI Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce, które odbędą się 6 czerwca w Radomiu.

Gratulacje i powodzenia w następnych startach!