baner

Październik przyniósł medale finałów WOM w biegach przełajowych i sztafetach. W imprezach masowych 172 uczniów naszego gimnazjum pobiegło w Biegu Passy.

2 października - Finał WOM w przełajach

5 października - XVI Bieg Passy

9 października - Finał WOM w przełajach (sztafety)

16-18 października - Finał WOM w piłce nożnej

Piłka koszykowa chłopców do WOM

Piłka koszykowa dziewcząt do WOM

Finał WOM w indywidualnych biegach przełajowych

Dnia 2 października 2013r na terenach Ośrodka Jeździeckiego Stowarzyszenia w Warszawie - Wesołej zostały przeprowadzone zawody w Indywidualnych Biegach Przełajowych w ramach XLVII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Naszą szkołę reprezentowało 12 zawodników. W klasach II pierwsze miejsce wywalczyła nasza zawodniczka z klasy sportowej 2a Olga Miksza. Rywalizowała ze 160 zawodniczkami z 18 dzielnic na dystansie 1000m. Jest to ogromny sukces tej uczennicy.
Wśród chłopców najlepiej pobiegł Jan Piotrowski z klasy 3c zajmując 6 miejsce. Janek miał do pokonania dystans 1500m.
W/w dwójka uzyskała kwalifikacje na Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej i na wiosnę będą reprezentować naszą szkołę na Mazowszu.
Życzymy powtórzenia sukcesów!

XVI Bieg Passy

Dnia 5 października odbył się XVI Bieg Passy. W tym roku nasze Gimnazjum 95 reprezentowało 172 uczniów. W klasyfikacji ogólnej wszystkich szkół na Ursynowie (podstawówki, gimnazja, licea) zajęliśmy trzecie miejsce!!! Dostaliśmy piękny puchar i piłki. Indywidualnie wyróżnili się Janek Piotrowski i Bartek Sokołowski. Wszystkim uczestnikom Biegu Passy bardzo serdecznie dziękujemy za wspaniałą postawę. Gratulujemy!!!
Bardzo dziękujemy Rodzicom za obecność, doping i wspólnie spędzony czas!!!
Nauczyciele wf

Finał WOM w sztafetowych biegach przełajowych

Dnia 9 października, w tym samym miejscu, w którym odbyły się finały indywidualne, finały WOM rozpoczęły sztafety. W biegu 10x800 m nasze dziewczęta spisały się na medal. Na 15 sztafet nasza żeńska drużyna wywalczyła III miejsce. Drużyna chłopców po przebiegnięciu 10 x 1000 m uplasowała się na VI miejscu.

Piłka nożna dziewcząt - finały WOM

W finałach WOM w piłce nożnej dziewcząt żeńska drużyna naszego gimnazjum zdołała wyjść ze swojej grupy eliminacyjnej na drugim miejscu. W kolejnym etapie rozgrywek uległa przyszłym medalistkom zajmując miejsce 7-8 w Warszawie.

Dnia 21 października drużyna koszykarzy z naszej szkoły pod opieką pana Filipa Franczaka walczyła w eliminacjach do WOM. W rezultacie na trzy drużyny startujące w turnieju chłopcy uplasowali się na medalowej trzeciej pozycji.

24 października nasze panie rozpoczęły dzielnicowy turniej od dwóch wygranych z gimnazjum Przymierza Rodzin i gimnazjum nr 92. Niestety przegrana następnego dnia z z drużynami gimnazjum 94 i 93 spowodowana brakiem celności umieściła nasze dziewczęta na czwartym miejscu w dzielnicy.