baner

Wrzesień obfitował w wydarzenia sportowe. Uczniowie i nauczyciele wychowania fizycznego uczestniczyli w Ecco Walkathonie, lekkoatleci biegali w przełajach i sztafetach do WOM a piłkarze i piłkarki nożne walczyli o mistrzostwo dzielnicy. Ponadto uczniowie klas sportowych spotkali się z polskimi olimpijczykami

14 września - Ecco Walkathon

18 września - Piłka nożna do WOM

18 września - Spotkanie z olimpijczykami

23 września - Biegi przełajowe do WOM

25 września - Sztafety do WOM

Ecco Walkathon

14 września po raz dziewiąty odbył się ECCO - Walkathon, charytatywny marsz. Ideą tego marszu - spaceru po Warszawie jest zapłata (przez sponsorów) za każdy kilometr "wychodzony" przez każdego z uczestników. Co roku nauczyciele z naszej szkoły oraz uczniowie biorą udział w tej imprezie. Tegoroczna edycja odbywała się na nowej trasie biegnącej przez ulice: Szwoleżerów, Gagarina, Spacerową, Belwederską, park Morskie Oko, Puławską, Rakowiecką, Pola Mokotowskie, Wawelską i kończyła się jak zwykle w Parku Agrykola (10 km). Nauczycielki wychowana fizycznego panie Dorota Prończuk i Anna Szyller-Pabisiak pokonały tę trasę (bez pośpiechu) w 1 godz 50 min.

Piłka nożna do WOM

W dniach 18-20 września odbyły się dzielnicowe rozgrywki w piłce nożnej dziewcząt i chłopców. Nasza żeńska drużyna prowadzona przez panią Bożenę Bogusz zajęła pierwsze miejsce w dzielnicy. W czasie jednodniowych rozgrywek nasze panie rozegrały cztery spotkania, z czego trzy wygrały, przegrywając tylko z drużyną gospodarzy - gimnazjum 92.

Wyniki spotkań:
gim 95 - primus 2:1
gim 95 - przymierze rodzin 5:0
gim 92 - gim 95 2:1
gim 91 - gim 95 0:2

Drużyna męska nie wypadła tak dobrze jak dziewczęca. Po dwóch wygranych spotkaniach i jednej porażce panowie zajęli trzecie miejsce w grupie, co dało im miejsce 5-6 na Ursynowie.